Copyright © Alminas Architektura Wnętrz s.c | Wrocław

Proces Pracy

Ukryj Pokaż

Etap I  Poznanie

 Aby projekt był dobrze dopasowany do inwestorów, to w pierwszej kolejności staramy się jak najwięcej dowiedzieć o jakich wnętrzach marzą, w jakiej kolorystyce dobrze się czują. Jakie mają przyzwyczajenia, jaki styl życia. Mamy przygotowaną szczegółową ankietę dotyczącą każdego z pomieszczeń. Rozmawiamy nie tylko o przyjemnej części wizualnej, ale i o budżecie planowanym na wyposażenie.

Etap II – Inwentaryzacja

Robimy szczegółowe pomiary pomieszczeń, które  będziemy projektować, a także dokumentację zdjęciową, ponieważ znaczenie ma nie tylko układ ścian, ale i widok za oknem. Jeśli inwestycja jest w fazie projektowania lub realizacji to pracujemy na dostarczonej nam dokumentacji projektowej.

Etap III – Projekt funkcjonalny 2D

Na początku analizujemy przestrzeń pod kątem możliwości, jaką daje na podstawie potrzeb zawartych w ankiecie. Omawiamy na spotkaniu plusy i minusy różnych ustawień mebli. Nie limitujemy ilości wersji. Staramy się wyczerpać maksymalnie ilość różnych wariantów. Proponujemy również rozwiązania czasem nie zgodne z ankietą, ale mające jakieś mocne uzasadnienie. Zależy nam na głębokim przemyśleniu wygody i optymalizacji wykorzystania przestrzeni.

 

Etap III – Stylistyka i kolorystyka

Stylistyka to nie tylko powierzchownie modne wnętrze, ale cała filozofia życia. Nasze 2 ukochane style – modern classic i nowoczesny. To 2 różne spojrzenia na życie. Modern classic to poszanowanie ciągłości, tradycji rodzinnej to ponadczasowość z  odświeżającymi często ultra nowoczesnymi akcentami. Styl nowoczesny to spojrzenie do przodu, to prostota formy i naturalność faktur. To odpoczynek od zgiełku informacji. To wyrafinowany pomysł na podziały, kolory. To aktywizacja lub relaks w kontraście do charakteru pracy jaką się wykonuje poza domem. Wybór stylistyki to jedna z najważniejszych strategicznych decyzji.

ETAP IV  – Wizualizacje lub Moodboard

Etap na którym konkretyzujemy naszą wizję i dobieramy z oferty rynku konkretne materiały,  meble, oświetlenie i wyposażenie każdego z pomieszczeń.

Konsultujemy i przyjmujemy jakąś strategię budżetową, ponieważ każdy budżet ma swoje ograniczenia i wspólnie ustalamy priorytety.

Przygotowujemy prezentację w postaci wizualizacji 3d lub Moodbardu.

Moodbard jest rozwiązaniem tańszym i szybszym, ale wymaga odrobiny wyobraźni. Rozwiązanie najczęściej wybierane przez inwestorów przygotowujących mieszkania i apartamenty pod wynajem.

ETAP V  –  Projekt wykonawczy

Po zaakceptowaniu wizualizacji przygotowujemy projekt wykonawczy. Na tym etapie również robimy wszelkiego rodzaju szczegółowe kosztorysy mebli na zamówienie a także ofertujemy wyposażenie wnętrz. Wraz z dokumentacją wykonawczą jest dołączona lista zakupowa z dokładną ilością, ceną, miejscem zakupu a także osobą kontaktową, która najsprawniej Państwa obsłuży przy zakupach.

Polecamy Państwu również ekipy remontowe o wysokiej kulturze pracy i komunikacji

ETAP VI  –  Nadzór autorski

Standardowo sprawujemy nadzór autorski nad naszymi projektami. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Inwestorem i ekipami wykonawczymi.

ETAP VII  –  Zakończenie projektu

To wielka radość i dla nas i dla Państwa. Bardzo się przywiązujemy do naszych inwestycji i niejednokrotnie wzruszamy, że powierzacie nam Państwo coś tak intymnego jak dom. Wiemy, że cały proces tworzenia wnętrz nie jest wolny od stresów i problemów. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby był optymalnie znośny. Wielką radością po przejściu wspólnie tej drogi jest możliwość wypicia wspólnej herbaty w pięknej przestrzeni i zrobienia paru zdjęć.

 

W celu poznania naszej oferty cenowej prosimy o przesłanie na adres:

alminas.wnętrza@gmail.com

rzutu wnętrza w formie dowolnego pliku graficznego. W mailu prosimy o kilka slow o Państwa preferencjach, oraz podanie numeru telefonicznego, aby w przypadku wątpliwości można było skonsultować informacje konieczne do przygotowania wyceny.